Technika

Nasza recepta na piękne szkło

Grafiki na szkle decobel

Do realizacji grafik wielkoformatowych, zwanych decobelem, stosujemy bezbarwne szkło float różnej grubości, szkło optiwhite, szkło hartowane w zależności od przeznaczenia i życzenia Klienta

W jaki sposób powstają nasze grafiki? Na taflę szkła aplikujemy specjalną trzywarstwową folię z nadrukiem od strony kleju. Jest to doskonała alternatywa dla bezpośredniego druku na szkle. Druk od strony kleju pozwala na wykorzystanie grafik do dekoracji witryn, szaf przesuwnych i innych powierzchni szklanych stanowiących dekorację zarówno dla lokali jak i prywatnych mieszkań.

Oferujemy druk z powierzonych plików lub z fotografii z banku zdjęć. Naklejki z drukiem od strony kleju są całkowicie odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, ponieważ druk znajduje się pod szybą. Dzięki temu też z biegiem lat obrazy nie tracą głębi kolorów. Niewątpliwą zaletą jest również zabezpieczenie tafli szkła wewnętrznym nadrukiem.

WITRAŻE

Witraże i zdobienia na szkle wykonujemy metodą angielską z zastosowaniem ołowianych taśm witrażowych najwyższej jakości. Technika ta pozwala uzyskać efekt tradycyjnego witraża. Alternatywą dla łączenia kawałków szkła jest tu samoprzylepna taśma ołowiana, naklejana bezpośrednio na taflę szkła.

Do wykonywanych zdobień używamy taśm najwyższej jakości firmy Decra LED składających się min. z 99% czystego ołowiu. Są plastyczne, łatwo poddają się obróbce, odporne na wpływ czynników zewnętrznych i zmiany klimatu. Siłę przyczepności i trwałość wzoru zapewnia spód taśmy wykonany z kilku warstw akrylu. Dla wzmocnienia efektu tradycyjnego witraża materiał naklejany jest z obu stron szyby.

Dodatkową formą zdobień jest ręczne malowanie szkła lub wyklejanie wzorów kolorowymi foliami. Stosowane przez nas samoprzylepne folie witrażowe Decra Glow są trwałe, dostępne w szerokiej gamie kolorów. Ze względu na najwyższej jakości poliester zabezpieczony kilkoma warstwami filtrów UV kolor jest skutecznie chroniony przed blaknięciem i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Ciekawy efekt dekoracyjny uzyskujemy poprzez zastosowanie fazowanych elementów szklanych Decra Bevels wykonanych z kilkumilimetrowego płaskiego szkła o fazowanej krawędzi. Naklejane są na pojedyncze tafle szkła za pomocą specjalnego kleju utwardzanego promieniami UV. dostępne w różnych rozmiarach i kształtach.

Poprzez łączenie wielu elementów uzyskujemy piękne kompozycje - proste i nowoczesne lub bardziej skomplikowane w zależności od życzeń i gustu klienta. Bevele wspaniale prezentują się w połączeniu z taśmą ołowianą i kolorowymi foliami. Światło przebijające się przez szklane elementy daje efekt malowniczych, tęczowych obrazów.

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebooku i śledzenia naszej działalności na Instagramie.

Kontakt
YouTube